RECENZE: Acer Swift 3 SF315-52 - 15.6 matných palců, pevná celokovová konstrukce, facelift s Intel Optane
20. 7. 2018 20:00 Rubrika: Recenze Autor: Viktor Péder
Swift 3 se vyrábí ve dvou velikostech, 14 a 15,6 palců. Tato recenze se týká větší varianty, jde o druhou generaci již dříve testovaného notebooku. Celkový vzhled notebooku a nabídka procesorů zůstala téměř identická. Významně se změnily útroby notebooku, k lepšímu.
- Popis konstrukce a pracovní plochy
- Procesor, operační paměť a ukládání dat
- Grafický výkon, kvalita displeje a reproduktory
- Výkon a projev chlazení v klidu a zátěži
- Výdrž na baterii v klidu i zátěži
- Konfigurace a ceny, Závěr s klady a zápory
- Fotogalerie
Kapitoly článku:
Základní popis
Dnešní recenze je z části doplňková, protože Acer Swift 3 SF315-52 je přímým nástupcem notebooku s modelovým označením Acer Swift 3 SF315-51 a notebooky jsou si velmi podobné, proto budu komentovat především rozdíly a shrnu hlavní vlastnosti, ostatní informace najdete ve starší recenzi, viz odkaz výše. První rozdíl je v modelovém označení, u poslední sady znaků za pomlčkou, původně 51, nově 52. Testovali jsme i variantu s procesorem AMD Ryzen 5 2500 U, která nese modelové zonačení Acer Swift 3 SF315-41 a lze ji stále ještě sehnat i v dalších variantách procesorů Ryzen 3 a 7.
Acer Swift 3 SF315-52 - maximální úhel otevření
Celá vnější plocha víka je nově v jedné rovině, zůstaly z boku zaoblené rohy a kovové víko zvyšuje pevnost především při tlaku z venku. Nově schází lesklá plocha před displejem, víko se sklem bylo sice o něco více pevné, bez skla je ale povrch displeje matný a to oceňuji mnohem více. Při pohledu na otevřený notebook jsou patrné užší boční okraje kolem LCD, notebook je i díky tomu o pár milimetrů menší. Na čelní hraně víka se nově objevil výstupek pro snazší otevření notebooku, dříve myslím nebyl, na starších fotkách není vidět, notebook lze otevřít i jednou rukou. Maximální úhel otevření víka je nově "jen" 170°, stále nadstandardní hodnota klasických notebooků.
Při pohledu na spodek víka jsou patrné některé více či méně drobné změny. Žebrování pro přívod vzduchu k chlazení je nově znatelně větší, reproduktory byly z čela notebooku přesunuty na boky, ale stále jsou vepředu. Poslední drobnou změnou je přesunutí tlačítka resetu notebooku (kancelářskou sponkou) ze středu na pravý bok.
Nabídka fyzických rozhraní je naprosto stejná, jediné co se změnilo, je umístění, porty se jakoby zrcadlově prohodily z levé na pravou a z pravé na levou stranu notebooku, pořadí umístění je naprosto stejné, včetně KensingtonLock otvoru.
Celkové rozměry nového modelu jsou 359 x 243 x 20,5 mm, je tedy o 11 mm užší, má o 12 mm menší hloubku a tloušťka je nižší o 2,5 mm (tloušťku standardně měřím včetně gumových podstavců, výrobci většinou uvádějí bez). Díky menším rozměrům jsem notebooku naměřil i nižší hmotnost, výrobce udává váhy od 1,7 kg, v této konfiguraci to bylo 1,79 kg. Celková konstrukce celokovového těla notebooku zůstala velmi dobře propracovaná a pevná, nadstandardně ve své kategorii. Napájecí zdroj je menší, s integrovanou koncovkou do zásuvky (podobně jako u staršího modelu s AMD procesorem), měří 114 x 53 x 28,5 mm a váží pouhých 158 g.
Klávesnice a ovládací prvky
V této části jsou změny jen minimální. Klávesnice je naprosto stejná, zmenšily se jen okraje vedle ní, protože notebook je užší. Indikační diody se stejně jako porty (viz výše) přesunuly z pravé strany na levou. Kolega v předchozí recenzi nezměřil rozměry touchpadu, ale podle fotek se mi zdá ten nový malinko vyšší, jeho rozměry jsou 116 x 78 mm. Funkčnost touchpadu zůstává zachována na vysoké úrovni. Dodám ještě svoji obvyklou poznámku, jednolité touchpady jsou zbytečná móda, samostatná tlačítka k touchpadu jsou praktičtější.
- Popis konstrukce a pracovní plochy
- Procesor, operační paměť a ukládání dat
- Grafický výkon, kvalita displeje a reproduktory
- Výkon a projev chlazení v klidu a zátěži
- Výdrž na baterii v klidu i zátěži
- Konfigurace a ceny, Závěr s klady a zápory
- Fotogalerie
Kapitoly článku: