RECENZE: Prestigio Smartbook 141 C2 - notebook pro jednoduché operace, internet a dokumenty, 14'' IPS

9. 11. 2018 06:20    Rubrika: Recenze    Autor: Viktor Péder


Baterie

V notebooku je integrována Li-Pol baterie s udanou kapacitou 37 Wh, přitom se ale hlásila jako 50 Wh. Při minimálním vytížení udržela notebook v chodu téměř celých 9 hodin. Přehrávání videa přes WiFi ukázalo lehce přes 3 hodiny. V reálném provozu je teoreticky možno se dostat čas někde mezi tím, podle intenzity využití.

  • standardní* redakční měření při minimální zátěži: 8 hod 54 min
  • video z internetu přes WiFi, 100% jas LCD: 3 hod 7 min

* Test výdrže baterie se provádí krátkým zápisem na HDD každých 30sec. Po celou dobu činnosti je zapnutý displej notebooku. Takováto zátěž přibližně odpovídá souvislé práci s běžnými dokumenty (čtení a tvorba dopisů, tabulek atp.). Test je vždy ukončen při 5 procentech energie baterie, kdy dojde k bezpečnému vypnutí notebooku. Stejný způsob zátěže je používán na všechny notebooky testované v redakci NOTEBOOK.cz. Výsledky při reálném provozu se mohou značně lišit, podle způsobu a intenzity využití.

Napájení notebooku


Notebook je napájen malým kompaktním zdrojem 30 W. Měří 84 x 67 x 43 mm a váží pouhých 126 g. Indikační dioda připojení zdroje je umístěna hned vedle kulatého konektoru. Dílka kabelu je přibližně 1,5 m.

Recenze

Diskuse